Який вибрати відеореєстратор. Як?

Як вибрати відеореєстратор.
Часто проводите час за кермом? Думає про свою безпеку? Хочете зняти свою першу подорож? Саме для таких як ви були створені відеореєстратори. Погодьтеся, ситуація на дорозі іноді буває непередбачуваною. Щоб завжди під рукою у вас були докази вашої невинності в ДТП, відеореєстратор стане незамінним зброєю).
Записи з відеореєстраторів, тепер вважаються доказами в судових розглядах. А тому, відеореєстратор став необхідністю у автомобіліста. Щоб бути впевненим у тому, що реєстратор зняв потрібний фрагмент і не стер випадковим чином для вас важливу інформацію, потрібно уважно підійти до його вибору.
На ринку є безліч різних цікавих варіантів техніки, у кожної є як плюси, так і мінуси. Спробуємо вам все пояснити зрозумілою мовою.
Є кілька типів відеореєстраторів:
- Класичний реєстратор на лоб стеко (можливо дзеркало)
- Штатний реєстратор (з заводу)
- Комбінований пристрій. Поєднують в собі функції відеореєстратора і радара-детектора (який виявляє поліцейський прилад вимірювання швидкості)
Установка
Способи установки вже передбачені конструкцією і комплектацією відеореєстратора:
- На лобове скло. Кріплення зсередини салону найчастіше верхню частину лобового скла за допомогою наклейки або присоски. Найпопулярніший спосіб установки.
- На дзеркало заднього виду. Установка прям на стандартне дзеркало заднього виду (зсередини салону), можливо навіть замість нього.
- На шолом мотоцикліста.
Кріплення
- Засувка – Один з найбільш популярних у наш час варіантів. Відноситься до швидкознімним кріпленням. Легко знімається і повертається на місце. Згодиться для того, щоб ви змогли швидко знімати пристрій, коли залишаєте машину на неохоронюваної території або продовжити запис з руки.
- Магніт – швидкознімна кріплення. Дуже простий в установці, так як можна просто приклеїти магніт на лоб скло. Мінуси в тому, що при кожному струсі або потужному ривку, сили тяжіння може не вистачити.
- Засувка/магніт – варіант включив в собі відразу обидва типи кріплення магніт+засувка. Менш поширений...
- Гвинтове кріплення фіксується за допомогою гвинта, який вкручується на корпус відеореєстратора. Надійність буде дуже висока, але потрібно витратити більше часу на те, щоб зняти реєстратор.
- Фіксоване – платформа, яка жорстко клеїться на корпус реєстратора і лобове скло. Перевага в простоті, компактності і високої надійності. Негативна сторона – постійне знаходження реєстратора на склі і не дає можливості швидко знімати реєстратор.
Матриця
Самий ключовий елемент будь-якої цифрової камери. Саме від матриці залежить якість одержуваного зображення. Разом з обьективом вони утворюють командну гру, яка відповідає за картинку. Звичайно, ви хочете отримати чітке і деталізоване зображення, але можливо, ви не зовсім розумієте на які характеристики треба дивитися.
Для матриці існує 2 головні параметри: кількість пікселів та її розмір.
Фізичний розмір матриці визначає загальну якість зображення, тому що чим більша матриця, тим більше розмір пікселя. А чим більше пікселів, тим він чутливіший. Матриці, у яких маленька площа - будуть «шуміти» в нічний час. Здавалося б, розмір матриці к-ть пікселів повинні збільшуватися щоб якість покращилася, але хто з автомобілістів захоче в салон встановлювати підзорну трубу?
Переведемо в цифри (покажемо приклади). Матриця 1/1.6 більше матриці 1/2.5 по площі приблизно в 2 з половиною рази. Туди можна помістити 15-17 мегапікселів. Всі кажуть «більше пікселів господар!» нібито картинка буде набагато краще. Це не завжди так.. Хоча так, завжди! Картинка буде набагато детальніше, але не в збиток розмірами кожного окремого пікселя. Матриця 1/1.6 з 15-17 мегапікселями за якістю теж саме, що і матриця 1/2,5 з 6-7ю мегапікселями. А от якщо в першому випадку залишити 10 Мп, то картинка виявиться вже значно крутіше.
Висновки: Чим більша матриця, тим якісніша картинка в умовах поганої видимості (освітленості). Але якщо збільшити матрицю, то потрібно збільшувати і пристрій. Відповідно і вартість також збільшиться. Якщо ви вважаєте, що відеореєстратор повинен бути компактним і непомітним, тоді потрібно шукати золоту середину. Тепер у всіх реєстраторів матриці +- одного розміру. Якість залежить від налаштувань і параметрів.
Відеочіп/процесор
- Відеочіп – використовують в основному на пристроях з класичними можливостями
- Процесор – для моделей з ОС ANDROID і т. д
Зйомка
- VGA (480p) – 480 пікселів по вертикалі. Зустрічаються варіанти роздільної здатності: 640х480, 720х480, 848х480. Перевага в тому, що відеоматеріали будуть займати мінімум місця на вашій карті пам'яті. По частоті кадрів – чим вище, тим плавніше і менш змазане буде відео. Для людського ока цілком достатньою вважається швидкість від 24 до 60 кадрів за секунду. У реєстраторах з роздільною здатністю здатності 480р бувають і навіть 120 240 кадрах в секунду. При сповільненому відтворенні можна буде багато розглянути.
- HD (720p) – Класика. Дозвіл для такого стандарту вважається 1280х720, хоча бувають і 1280х960 (4:3). Якість не «супер-дупер», але зате на відео вже можна розглядати номери автомобілів (які їхали близько з вами) По частоті кадрів – від 15-20 кадр\сек (оч недорогі відеореєстратори) до 120 до\с. Рекомендуємо починати хоча б з 25 кадр\сек.
- Full HD (1080p) – серед реєстраторів, термін Full HD асоціюється з роздільною здатністю 1920х1080, однак цей стандарт охоплює й інші варіанти. 1440х1080 (при співвідношенні 4:3) і 1920х540 (якщо зменшений вдвічі розмір по вертикалі). Пристрої з Full HD відносяться до реєстраторів як мінімум «Середнього» рівня. По частоті кадрів – від 15 кадр\сек (бюджет) і вище. Знову ж таки... Рекомендуємо хоча б від 25 кадрів за секунду.
- Super HD- щось між Full Quad HD і HD. Розміри 2304х1296,1728х1296. З кадрів – від 25 до 30 кадр\сек.
- Quad HD- щось між HD Super і Ultra HD. Дозвіл 2560х1440, 2688х1440, 1440х1440(дуже рідкісний варіант). Кадри - від 24 до 30 кадрів за секунду.
- Ultra HD (4K) – Дуже просунутий стандарт. Забезпечує високу деталізацію, але вимагає великих матриць і потужної обчислювальної частини. Топ рівень! Дозвіл: 3840х2160, 2888х2160 (4:3). По кадрам – перевищує 24 кадр\сек.
Кут огляду
- Кути огляду до 120 градусів – вважаються невеликими.
- 121-140 градусів – середні.
- 141-160 градусів – вище середніх.
Функції зйомки
- G-sensor дозволяє моментально зберегти на карту пам'яті відео після ДТП. По факту це датчик, який спрацьовує при ударі. Найчастіше всім не до реєстратора(
- Поворот камери – можливість повертати камеру по горизонталі і вертикалі.
Виносна камера
Кількість виносних камер, підтримуване відеореєстратором (камера заднього виду і т. д)
Діагональ дисплея
Великий дисплей круто, але не зручно.
- Класика – 2-2,5 дюйма
- Середній – 2,5-3 дюйма
- Смартрегистратор* – 3 і більше дюйма (можливість ставити програми, підключати WiFi)
Харчування
- Прикурювач. Відеореєстратор підключається в роз'єм прикурювача.
- Прикурювач/акумулятор. Моделі доступні для роботи від прикурювача або від власного акумулятора.
- Акумулятор. Заряджаються в будинок умовах.
Велике спасибі за вашу увагу. У даній статті ми не поговорили про такі характеристики як: Дозвіл дисплея; Сенсорний дисплей реєстратора; Поворотний екран; HDMI порт; AV-вихід; Пульт ДУ; Виносний блок; Ємність акумулятора та Максимальний об'єм пам'яті.
Якщо тема не розгорнуто, просимо вас нам передзвонити і ми із задоволенням з вами поспілкуємося на ці теми.
PS. Не економте на якості картинки
Для того, щоб зібрати хоча б пару сотень тисяч переглядів на Youtube, та й взагалі щоб після зіткнення розгледіти номер машини, потрібна не тільки цікава, але і красива картинка. Якісна оптика і мінімальне HD дозвіл дають хорошу деталізацію. Поєднання Full HD і зв'язки якісної матриці і оптики дозволяє розібрати все, що вам потрібно.
Звук теж потрібен
Ну а звук-то навіщо, запитаєте ви. Повірте, коли будете спілкуватися з нечесними співробітниками Поліції, ця функція вам дуже знадобиться.
- Коронавірус 2020 Україна. З'явився час для машини. Рекомендації по поліпшенню авто.Карантин 2020. Закриті всі установи. Немає роботи. Виріс долар. Нічим зайнятися. Пропонуємо зайнятися доопрацюванням вашого авто. Давно пора було зробити і зараз саме час. Установка шумоізоляції. Установка акустики. Встановлення сигналізації на автоЧитати