Кошик
955 відгуків

Дякуємо за звернення, залиште ваш моб. номер і ми обов'язково перетелефонуємо в робочий час.

Навіщо потрібен парктронік для машини. Який вибрати? Взагалі, що це таке?

Навіщо потрібен парктронік для машини. Який вибрати? Взагалі, що це таке?

Навіщо потрібен парктронік для машини. Який вибрати? Взагалі, що це таке?

Почнемо з того, що парктронік - один з важливих елементів безпеки при водінні автомобіля. Це пристрій, який допоможе вам паркуватися, розраховувати відстань до будь-якої перешкоди на дорозі. Підходить для початківців водіїв та водіїв великогабаритних автомобілів. Спробуємо пояснити як працює пристрій парктроника, розглянемо його основні елементи.

Для попередження про небезпечні ділянки та перешкод на дорозі, кожен пристрій має світлові або звукові сигналізатори, які передають сигнали в салон автомобіля. Завдання – попередити водія про наближення небезпеки, а також зазначити відстань до перешкоди.

Отже, з основних елементів найголовнішим є електронний блок, який відповідає за всю роботу і керує всіма системами паркувального пристрою. Якщо в системі буде якась несправність, електронний блок передасть попередження про можливу несправність водієві.

За виявленням перешкод і перешкод стежать датчики. Їх встановлюють на задньому або передньому бампері. Принцип роботи – ультразвукові хвилі. З-за того, що йде безперервне випромінювання хвиль, в зону цих хвиль потрапляють сторонні предмети або перешкоди, саме датчики подають сигнал на електронний блок. Блок у свою чергу, розраховує відстань до загрози і повідомляє інформацію водієві. Інформація відображається на дисплеї індикатора в салоні машини. На дисплеї буде відображатися точну відстань до загрози (Приклад: 0.3 м, 0.4 м і т. д)

Кожен парктронік може володіти різною кількістю датчиків. Їх може бути від 2 до 8 штук.

Звичайно, чим більше датчиків, тим ширше діапазон випромінювання ультразвукових хвиль.

Розглянемо варіант з двома датчиками: Все добре, що вони є, але є і недолік – з-за такого малого кількості датчиків, можуть утворюватися «мертві зони» *Мертві зони - область огляду, недоступна водієві транспортного засобу. У таку зону найчастіше потрапляють предмети малої площины, які не в зону дії пристрою. Парктронік з двома датчиками є самим доступним. Його можуть собі дозволити всі водії. Мінус двох датчиків на малюнку нижче.

Варіант з трьома або чотирма датчиками: найоптимальніший вибір для заднього бампера. У такому варіанті «мертвих зон» не буде. Знову ж таки, все залежить від вашого автомобіля і його конструкції.
Варіант із шістьма датчиками: В такому варіанті чотири датчики встановлюють назад і два на передній бампер. Дуже хороший варіант. Попереду ви зможете все бачити через лобове скло + додатково 2 датчика будуть повідомляти вам, що знаходиться перед капотом з боків. Ззаду 4 датчика контролюють дорогу і перешкоди на ній. Дивимося приклад
У такому варіанті чотири датчики встановлюють назад і два на передній бампер. Дуже хороший варіант. Попереду ви зможете все бачити через лобове скло + додатково 2 датчика будуть повідомляти вам, що знаходиться перед капотом з боків. Ззаду 4 датчика контролюють дорогу і перешкоди на ній. Дивимося приклад

 

Вісім датчиків «парктронік по колу»: Мабуть, найдорожчий варіант. Перевага в тому, що ви встановлюєте 4 датчики на задній бампер і 4 на передній. Вони будуть контролювати всю дорогу при парковці, заїзді і т. д.
Питання таке: Як же працюють датчики на передньому бампері? Чи вони будуть сигналити під час пересування по місту на швидкості?! Відповімо: Паркувальне пристрій, щоб не відволікати водія активізується лише при натисканні на педаль гальма на низькій швидкості. Після декількох секунд від початку руху, система автоматично відключається (проміжок від 15 до 20 секунд).

Також є особливість датчиків переднього бампера. Щоб не пошкодити машину, коли ви здаєте тому, включаються не тільки задні датчики, але і два передніх. Вони сповіщають про перешкоди з боків передніх коліс.

Які бувають способи кріплення датчиків на бамперах:

  • Врізні: Спочатку просвердлюють отвори в бампері, потім на місце отворів встановлюють датчики.
  • Накладні: Для їх установки немає необхідності щось свердлити. Просто приклеюються на бампер. Хочемо зауважити, що при мийці машини, ці датчики можуть просто-напросто відклеїтися. Плюси тільки в їх простий установки.

Раніше ми писали про те, що попередження про небезпеку виводяться з допомогою звукових чи світлових індикаторів в салон автомобіля. Принцип: Ви здаєте тому, наближаєтеся до небезпеки, у якості звукового сигналу використовується біпер, який видає писк. Чим менше відстань до загрози удару, тим вище частота звуку біпера. Коли ви будете дуже близькі до небезпеки (30 см) біпер буде пищати безперервно.

Які бувають індикатори:

  • Світлові – наприклад зелений колір світлодіода – значить до небезпеки ще «як до неба рачки». Помаранчевий – небезпека вже близька. Червоний – ви в зоні небезпеки МАКСИМАЛЬНО АКУРАТНО!
  • Шкала поділок – Чим більше горить кількість поділок тим ближче неприємність. Головна фішка в тому, що шкала буде показувати з якої сторони знаходиться перешкода.
  • Рідкокристалічний екран – Топові моделі
  • Проекція на лобове скло – Відстань до перешкоди відображається прямо на лобовому склі. Велика вартість і рідкісні екземпляри

Велике спасибі за те, що прочитали статтю до кінця. Ми будемо ради допомогти вибрати парктронік. З нами можна зв'язатися за будь-яким зручним для вас способом. Також ви можете залишити замовлення прямо на нашому сайті.

Інші статті
Интернет-магазин ВБАРДАЧКЕ
+380 (67) 601-41-52
+380 (93) 601-41-52
Контакти
Вбардачкє Автомобільна електроніка
Олександр
Інструментальна 6, Чернігів, Україна
https://t.me/vbardachke+380676014152
+380 (67) 601-41-52
+380 (93) 601-41-52
Мапа

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner